פציאליס – דיקור – שיאצו

רפואה סינית ופציאליס / בלס פלסי

שיאצו ו דיקור סיני לפציאליס / בלס פלסי

אזהרה: טקסט מאוד רוחני!

תחושה מוזרה שבאה והולכת. אולי בלשון, אולי משהו בעין, אולי סטיה של הפה.

נימול, הרדמות, יובש בעיניים – ופתאום הדמות שמשתקפת לנו במראה לא ממש סימטרית.

אנחנו "חולי רוח". לפני הצחוק או לפני הפאניקה – בואו קבלו הסבר קצר. רפואה סינית, הינה רפואה עתיקה. בכתב היא נמצאת כ3000 שנה ובע"פ, הרבה הרבה קודם.

כאשר אומרים ב רפואה סינית "מחלת רוח", מתכוונים לסימפטומים / סימנים המתארים מופע של רוח בטבע: כאלה שבאים מהר, חולפים מהר, נעים ממקום למקום ומתבטאים בעיקר בפלג גוף עליון.  חישבו על רוח בטבע ותיווכחו לדעת שאלו הם מאפייניה.

וכיצד מחלת רוח באה לידי ביטוי אצלנו? שפעת / הצטננות הן מחלות רוח. פרץ עצבים הוא גם מחלת רוח – וגם פציאליס / בלס פלסי הן מחלות רוח.

בלס פלסי

רפואה סינית, שיאצו, דיקור סיני והטיפול

ראשית, ננסה לאתר את הגורם למופע, את הסיבה למחלה, את האטיולוגיה. לרוב, ואנא מכם, אל תקחו את זה באופן אישי, הסיבה תהיה עניינים רגשיים לא פתורים.

(ביקשתי לא לקחת את זה ללב….). כאשר אין זרימה הרמונית של דם, נוזלי גוף ואנרגיה ( צ'י), יש למעשה חסימה. חסימה כזו יכולה להוביל לסימפטומים רבים ובינהם הופעה של פציאליס.

חישבו רגע מה נפגע במחלת הרוח הזו.  רוב התלונות הן על העיניים, הלשון והפה.  איברי חישה משמעותיים ביותר.

העיניים, קולטות כל מה שהן רואות, מעבדות, מתמירות, מובילות אותנו להחלטות ולביצוע – ואלו הם רק חלק מהדברים.

הפה וכמובן הלשון – יחד, אחראים על דיבור, על חישת טעמים, על עיכול פיזי ורגשי, על הפרדת עיקר מתפל.

כאשר "תוקפת" אותנו מחלה כזו, אנו מוזמנים לחשוב אם יש קשר לאיברי החישה הללו. האם יש עניין שאנו  מעדיפים לא לראות, לא להתמודד עכשיו עם החלטות, או אולי אנחנו מעדיפים לא לבצע דבר מה.. אולי קשה לנו לדבר על נושא מסויים, ממאנים לעכל.  ייתכן ונמצא קשר ישיר לתחומים הללו. מציאת הקשר מהווה צעד משמעותי בתהליך הריפוי.

אפשר לסמוך על עבודת המטפל ב דיקור סיני / שיאצו / רפואה סינית  – שתטפל בסימנים המעיקים עבורנו. אנחנו נגיע עם תחילת הופעת הסימפטומים בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע. נקבל עיסוי ללחיים, כוסות רוח, דיקור ואולי אף הסבר ל"למה דווקא לי" ו"למה דווקא עכשיו"…

ברגע שניקח אחריות כמטופלים, שנזהה את הסיבה ל"מחלת הרוח", כשנתרגל היטב את שעורי הבית שנקבל – נראה התקדמות משמעותית בסימפטומים ומי שחווה על בשרו פציאליס, יודע לומר שהיתה זו עבורו "מחלה מכוננת". סוג של פעמון קטן ששואל: האם אתה מאושר? האם אתה מטפל בעצמך היטב? האם הסביבה בה אתה נמצא היא סביבה מפרגנת?

שאלות אלו תקפות לכל המחלות כולן. כאבי ראש, כאבי גב, עצירות, פציאליס / בלס פלסי ועוד רבות אחרות.

רוצה לקחת אתכם עוד צעד קטנטן קדימה. בטבע, רוח באה לידי ביטוי בעיקר בעצים. היא מטלטלת ומרעידה. המחלה הזו יוצרת טלטלה. האם יש משהו בחיינו שעובר טלטלה? האם אנחנו על סיפו של שינויי מתאחר? הרוח הזו,הפעמון, הטלטול הזה, באים לשרת אותנו – להעיר אותנו להווה. לגרום לנו לחשוב. לעצור רגע ולבדוק מהם הדברים החשובים באמת.

תרגילים חיוניים

מצרפים חשיבה על כל השאלות הללו יחד עם :

שריקות, ניפוח בלונים, שתייה מקש, עיסוי פנים עצמי, לחיצה על נקודות שהמטפל לימד אותנו,

כיווצי עיניים, תנועות עיניים, תנועות עם הלשון, כיווצי שפתיים ופרינאום – פתחים תחתונים (לכווץ לאט, בהדרגה ובעדינות. לשחרר כנ"ל ).

מגיעים ל טיפול שיאצו / דיקור סיני שיסלק את הרוח ויגרום לגוף לחזור לאיזון.

 

ריפוי מגיע. בעיקר אם תופסים את המחלה בתחילתה.

הריפוי יימשך אם היתה הפנמה של אותו פעמון שצלצל.

אם לא היתה הפנמה, כנראה שנכונו לנו פעמונים נוספים בהמשך הדרך.

 

טיפול שיאצו, דיקור סיני

ליצירת קשר:

אפרת בנור, מטפלת בשיאצו ובדיקור סיני, צלצלו:054-4525259

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *